Кафедра веде активну роботу щодо здійснення міжнародних зв’язків з фахівцями у галузі зовнішньоекономічної діяльності, міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу. Налагоджені зв’язки з вченими Польщі (міста Краків, Варшава, Ольштин) та Великобританії (м. Портсмут) щодо дослідження проблем регіонального та локального економічного розвитку, системно-динамічного прогнозування, сталого екологозбережуючого розвитку, енергозбереження.

Організація роботи здійснюється за рахунок участі в закордонних освітніх програмах і проектах, обміну досвідом, підвищення кваліфікації викладачів. У межах консорціуму CEUME протягом 1999-2005 рр. пройшли стажування викладачи кафедри/ Також відбувається наукове та педагогічне стажування у ВНЗ Євросоюзу. Так, проф. Орловська Ю.В. пройшла стажування у Вищій школі економіки (2001р., м. Варшава, Польща) та бізнес-школі Ваймер-Мазурського університету (2005р., м. Ольштин, Польща), доцент Дугінець Г.В. — на відділенні політичних й економічних наук та філософії Університету Нью-Йорку (2011р., США). В 2007 році проф. Орловська Ю.В. та ст. викл. Варламова О.А. пройшли лінгвіністичне стажування у Істборнській школі англійської мови (Великобританія).

З ініціативи кафедри підписана угода з факультетом бізнес-адміністрування Технічного університету м. Фрайберг (Німеччина) щодо обміну студентами. В рамках цієї угоди студенти магістратури набора 2012 року вивчають на MBA “IBDEM” (International Business on Developing and Emerging Markets) наступні дисципліни, що узгоджені з навчальними планами спеціальності «Міжнародна економіка»:

  • міжнародний менеджмент;
  • управління проектами;
  • європейська економіка та економічна політика;
  • операційний менеджмент;
  • транснаціональні корпорації тощо.

В 2012-2013 навчальному році група студентів-міжнародників повернулася з навчального стажування в цьому університеті. Виявилося, що наші студенти не тільки не розгубилися в новому навчальному середовищі, але й отримали найвищі бали з більшості дисциплін, про що в своєму листі до академії відзначив керівник програми професор Штефан. Ось що самі студенти пишуть про своє навчання на МВА-програмі:

«…Не каждое учебное заведение может похвастаться интереснейшей программой обмена студентов в одной из самых развитых стран Европы. Поступая на специальность международной экономики, мы и не представляли, что нам выпадет замечательная возможность быть участниками программы MBA в Техническом универститете города Фрайберг.

Полгода, проведенные в Германии стали для нас важным опытом, незабываемыми впечатлениями, а также проверкой собственных сил. Образование в новой среде было увлекательным и познавательным, но не легким.  Знания, полученные за годы обучения на нашей родной кафедре, были для нас прочной опорой и надежным фундаментом.

Помимо полученных знаний, мы узнали культурные особенности не только Германии, но и других стран благодаря обучению в интернациональной группе, где были собраны вместе студенты из 14ти стран мира (Франция, Китай, Греция, Бразилия, Индонезия, Иран и другие)!!!

Фрайберг – это маленький уютный уголок восточной Германии с большим количеством студентов, развитой системой кампуса и доброжелательным местным населением. Здесь никогда не соскучишься. Вас ждут поездки со студенческой организацией, много спортивных кружков, бассейны и кинотеатры. Однако самым большим нашим удивлением стала библиотека; в ней не только огромное количество познавательных книг и потрясающая учебная атмосфера, но и много веселья и встреч, так как это самое посещаемое студентами место!»

Ксения Васильева и Анастасия Трубникова, группа МЕ-12м

В рамках діяльності спілки економістів-міжнародників в жовтні 2011 р. два студенти третього курсу спеціальності «міжнародна економіка», прийняли участь у міжнародному семінарі в м. Брюссель, Бельгія.

У 2012 році приймали участь у роботі ІІІ міжнародної Літньої школи з Європейської інтеграції «Конкурентоспроможність України та Швейцарії», що відбулась в м. Києві (1 етап) та у Швейцарії (м. Женева, м. Лозанна, м. Базель) (2 етап).

25 грудня 2012 р. викладач кафедри М.С. Вовк завершила стажування на факультеті бізнес-адміністрування Фрайбергського технічного університету (Німеччина).

В 2013 році планується заключення угоди про подвійний диплом з Фрайбергським технічним університетом в рамках МВА-програми «Міжнародний бізнес на ринках нових ринкових країн та країн, що розвиваються». Метою програми є отримання українськими студентами національного диплому спеціаліста чи магістра з міжнародної економіки, а також європейського МВА-диплому.

Викладачі кафедри постійно проводять роботу щодо пошуку інформації стосовно міжнародних програм, проектів, грантів, конференцій та семінарів для молодих вчених, аспірантів, студентів і науково-педагогічного складу, а також здійснюють вивчення пропозицій міжнародних організацій та проводять діяльність з інформування і роз’яснювальної роботи щодо стипендіальних програм для навчання та науково-дослідницької роботи, вивчають і роз’яснюють умови участі у міжнародних наукових та освітніх програмах, семінарах тощо.

Поділитися сторінкою у соціальних мережах: